Historie

Začátky

Historie hudebního souboru „SVIŽNÁ TĚLA“ sahá až do listopadu roku 1981, kdy vznikl a měl původní příznačný název „TRIO M“. J. Mádlo st. – acc., voc., J. Mádlo ml. – bg., voc., Z. Mrštík – ds., voc..

Kapela se orientovala na interpretaci známých lidových písní. Ještě v 80.letech přichází baskytarista Jan Ledvinka, který nahradil J. Mádla ml.. Ten i přes své jiné hudební aktivity spolupracuje příležitostně s kapelou jako kytarista nadále.

Lorem ipsum

V roce 1991 odchází ze zdravotních důvodů Z. Mrštík a za bicí usedá Jiří Havelka. Po dvou letech spolupráce ho za bicími nahradil Jiří Pešek. V průběhu 90.let odchází J. Ledvinka, vrací se J. Mádlo ml.

Spolu s ním přichází i trumpetista, klávesista a baskytarista v jedné osobě Jan Doležal. Těžkotonážní figury hudebníků přinesly změnu názvu kapely na „SVIŽNÁ TĚLA“. To už soubor interpretuje díky novému nástrojovému obsazení i hity popu a rocku. V srpnu roku 1996 končí J. Pešek a za bicími se objevuje další „svižné tělo“ Vladimír Sommer.

Lorem ipsum

Po odchodu J. Mádla ml. a J. Doležala přichází v roce 1999 klávesista Radan Sychra a baskytarista Josef Holý.
Kapela se přejmenovává na „KVARTET BAND“ a interpretuje jak klasické lidové písně, tak i hity 70. až 90.let převážně české populární hudby. V roce 2002 došlo opět k personálním změnám. Místo Radana Sychry a Josefa Holého přichází klávesista Karel Waldhauser a J. Mádlo ml.. Kapela se vrátila k názvu „SVIŽNÁ TĚLA“.

Lorem ipsum

Dalších změn doznala na jaře roku 2004. Od této doby hraje v obsazení:

J. Mádlo st. – akordeon, zpěv (kapelník a jediný stálý člen v historii), Josef Mádlo ml. – el. kytara, baskytara, housle, zpěv, Radan Sychra – klávesy, zpěv, Vladimír Sommer – bicí, zpěv a historicky první ženou v souboru  je zpěvačka Jitka Přibylová.

Vzhledem k vysokému vytížení kapely, rozhodl se soubor přijmout další zpěvačku. Tou se stává v létě roku 2010 Iva Lapčíková.

Do roku 2020

dubna 2012 zpívá Jitka Přibylová s kapelou naposledy a z rodinných důvodů ji opouští. Od léta 2012 vypomáhají zpěvačky Petra Šádková a Zuzana Kohlová (ta jen do konce roku). Petra pokračuje i po plesové sezóně 2013. Od října 2012 občas zaskakuje za Josefa Mádla ml. na kytaru Tomáš Slavík.  V červenci 2013 oznamuje ukončení spolupráce s kapelou Iva Lapčíková. Stálou zpěvačkou se na podzim tohoto roku stává Petra Šádková a od plesové sezóny 2014 vypomáhá opět staronová Jitka Přibylová. 16. června 2017 umírá jeden ze zakládajících členů kapely Zdeněk Mrštík.

Od roku 2020

Na konci roku 2019 ukončuje, ze zdravotních důvodů, svou činnost  kapelník Josef Mádlo st. a bubeník Vladimír Sommer. 12. února 2020 zemřel kapelník Josef Mádlo st.. Od roku 2020 hraje kapela ve čtyřčlenném složení:

Jitka Kateřina Přibylová – zpěv, percuse,

Petra Šádková – zpěv, percuse,

Radan Sychra – klávesy, zpěv,

Josef Mádlo – kytary, housle, ukulele, zpěv. 

Účinkování souboru je zaměřeno na plesy, zábavy, oslavy, večírky, svatby …. Tomu odpovídá i repertoár – největší hity lidové písně, popu a rocku, zejména české produkce.